e-bohém, s. r. o., IČ: 29414938
Tychonova 43/5, 160 00 Praha 6
info@e-bohem.cz
+420 737 48 38 48

Nabídka pro nakladatele

Vydáváte tištěné knížky v malých nákladech? Pak asi víte, že snažit se je prodávat prostřednictvím klasické distribuční sítě, která nemá s nadšením pro umění nic společného, je v mnoha případech zbytečné. Jednak o malé nakladatele není velký zájem, knihy bez významné marketingové podpory skončí v nejzapadlejším regálu knihkupectví, a navíc vás obchodníci oberou o většinu z prodejní ceny.

Chceme cestu knih od autorů a malých nakladatelů ke čtenářům zjednodušit a v důsledku toho zlevnit. Vyvinuli jsme proto tento internetový obchod, který nenabízí hromady knih, v nichž je těžké se zorientovat, a u každé zveřejní anotaci přebranou z nějakého počítačového systému, takže se napříč internetovými servery neliší. Naopak nabízíme lidský přístup, osobitou recenzi a hřejivý pocit z toho, že díky vám mohou vznikat knížky, které si to zaslouží, aniž by za sebou měly bůhvíjaký provozní kapitál. Z prodejní ceny každého výtisku si vezmeme jen 15 %.

Chcete příklad? Tady je… Řekněme, že vydání 100 kusů knížky vás přišlo na 8 000 korun. Cena jednoho výtisku je 80 korun. Když odečtete nějaké výtisky, které jste možná (povinně) odevzdal(a) knihovnám, autorské výtisky a exempláře pro novináře, zbyde vám nějakých 80 výtisků. Abyste zpátky dostali svých 8 tisíc, potřebujete jeden kus prodat za 100 korun. Buďme trochu ambiciózní a počítejme s tím, že po nějaké době opravdu všechny prodáte – když ne, máte v ruce alespoň zbývající výtisky a hřejivý pocit u srdce, že jste pomohl(a) na svět krásné knížce. Cena, za kterou musíme knihu v našem obchůdku prodávat, je 118 Kč. Z nich si my vezmeme přesně 17,70 Kč. Máme spočítáno, že 50 korun, které čtenář zaplatí za odeslání (případně 100 Kč za dobírku), nám stačí na to, abychom mu knihu poslali. Pokud ne, budeme se holt muset uskromnit a podělit se s poštou i o těch necelých 18 korun.

Stovku a pár drobných z toho prodaného výtisku dostanete vy.

Přijde vám to fér? Ozvěte se nám na e-mailovou adresu info@e-bohem.cz a nabídněte nám svou knihu do komise.

X