e-bohém, s. r. o., IČ: 29414938
Tychonova 43/5, 160 00 Praha 6
info@e-bohem.cz
+420 737 48 38 48

Nabídka pro autory

Vydal(a) jste nebo se chystáte vydat tištěnou knížku vlastním nákladem? Nebo třeba máte sponzora, který její přípravu zaplatí, ale v žádném případě nechcete nebo nemůžete vrhnout výtisky do klasické distribuce, která vám z prodejní ceny sežere víc než polovinu? Využijte náš internetový obchod nazvaný KNIHY JINAK. Jmenuje se tak proto, že se snažíme knihy dostat od autorů ke čtenářům jiným způsobem, než jakým funguje běžná distribuční síť. Ta je totiž stavěná na to, aby těm, kdo se o vznik knihy zasloužili nejvíc, tedy autorům a nakladatelům, nezbylo po prodeji skoro nic. Nejprve si totiž velké sousto ukousne distributor a na svém musí zůstat také knihkupec. Autoři většinou paběrkují. K tomu ještě musí vyřizovat nejrůznější administrativní záležitosti a na další psaní jim nezbývá ani chuť, ani prostředky.

Pomáháme zjednodušit cestu knih od autorů ke čtenářům. Za prodej vaší knížky si vezmeme jen 15 % z prodejní ceny, kterou stanovíte vy. Chcete cenu, která vám zaplatí náklady na tisk knížky a bude příjemná i pro čtenáře? Počítejte jen s naší takřka symbolickou marží a můžeme začít prodávat. Nemusíme stanovovat zbytečně vysokou cenu jenom proto, abychom vzápětí čtenáře lákali na zajímavé slevy.

Chcete příklad? Tady je… Řekněme, že jste vydal(a) 100 kusů knížky a za to jste z vlastních úspor zaplatil(a) 8 000 korun. Cena jednoho výtisku je 80 korun. Když odečtete nějaké výtisky, které jste možná (povinně) odevzdal(a) knihovnám, a kusy věnované jako dárek rodině, zbyde vám nějakých 80 výtisků. Abyste zpátky dostali svých 8 tisíc, potřebujete jeden kus prodat za 100 korun. Buďme trochu ambiciózní a počítejme s tím, že po nějaké době opravdu všechny prodáte – když ne, máte v ruce alespoň zbývající výtisky a hřejivý pocit u srdce, že jste pomohl(a) na svět krásné knížce. Cena, za kterou musíme knihu v našem obchůdku prodávat, je 118 Kč. Z nich si my vezmeme přesně 17,70 Kč. Máme spočítáno, že 50 korun, které čtenář zaplatí za odeslání (případně 100 Kč za dobírku), nám stačí na to, abychom mu knihu poslali. Pokud ne, budeme se holt muset uskromnit a podělit se s poštou i o těch necelých 18 korun.

Stovku a pár drobných z toho prodaného výtisku dostanete vy.

Přijde vám to fér? Ozvěte se nám na e-mailovou adresu info@e-bohem.cz a nabídněte nám svou knihu do komise.

Pokud jste dosud žádnou knihu nevydal(a), ale chcete se o to pokusit, nabízíme vám nejen psychickou, ale i technickou podporu. Zařídíme vše od posouzení přes redakční práce až po vytištění.

X